Вимоги до курсових


КУРСОВІ РОБОТИ:

ВИДИ, ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ТА ОФОРМЛЕННЯ

Метою виконання курсової роботи слухачем є підвищення рівня його теоретичної та методичної підготовки, систематизація та поглиблення теоретичних і практичних знань з обраної теми, удосконалення або набуття досвіду самостійної творчої роботи, розвиток навичок самоосвіти.

Випускна творча (курсова) робота – це вид атестаційної роботи, при виконанні якої слухач систематизує та поглиблює теоретичні і практичні знання з обраної теми, удосконалюють або набувають досвіду самостійної творчої роботи, розвивають навички самоосвіти.

Завершена курсова робота має задовольняти такі вимоги:
Робота має відповідати наступним правилам оформлення:
1. Обсяг випускної роботи складає 25 сторінок комп’ютерного набору. До загального обсягу роботи не входять додатки, список використаних джерел, таблиці та рисунки, які повністю займають площу сторінки. Але всі сторінки зазначених елементів підлягають суцільній нумерації.

2. Текст набирається на аркушах білого паперу стандартного формату А-4, з використанням шрифтів текстового редактора Word, кеглем 14, через 1,5 інтервалу (30 рядків на сторінці) з дотриманням таких розмірів полів: верхнього, нижнього і лівого – 20 мм, правого – 10 мм.

3. Титульна сторінка оформлюється за встановленою формою.

4. Заголовки розділів виконують комп’ютерним набором великими літерами, симетрично до тексту, наприклад:

ЗМІСТ, ВСТУП, РОЗДІЛ, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, ДОДАТКИ. Крапку в кінці заголовка не ставлять.

3. Заголовки параграфів виконують комп’ютерним набором маленькими літерами (крім першої великої) з абзацного відступу. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою.

5. Кожний розділ випускної роботи треба починати з нової сторінки.

6. Список використаної літератури містить перелік літератури та інших документальних джерел, використаних під час виконання роботи, розміщується після висновків і оформлюється відповідно до чинних стандартів (див. Додаток 1, 2).

7. Додатки (за необхідністю), які уміщують допоміжний матеріал: малюнки, фотографії, таблиці, плани, схеми, графіки, інструкції чи виписки з них, копії необхідних документів, використовуються для повноти сприйняття виконаної роботи.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИКОНАННЯ ВИПУСКНИХ ТВОРЧИХ РОБІТ

Загальними етапами щодо виконання випускної роботи можуть бути:

• вибір, затвердження (погодження з науковим керівником) та обґрунтування теми;

• визначення мети, об’єкту, предмету, завдань та методів дослідження;

• складання плану випускної роботи;

• вивчення літератури (інформації), Інтернет-ресурсів з проблеми;

• організація дослідно-експериментальної роботи та відбір методів для її проведення;

• аналіз та узагальнення отриманих результатів експерименту;

• текстове оформлення роботи;

• захист роботи.

Структурно випускна творча (курсова) робота містить :

• титульну сторінку із зазначенням теми, прізвища слухача та наукового керівника;

• план, який включає: вступ; основну частину; висновки;

• список використаної літератури;

• додатки (за потребою).

Тема випускної роботи повинна бути складовою проблеми, вказувати на мету дослідження та його завершеність.

Переліки рекомендованих слухачам тем випускних робіт розробляють і своєчасно корегують кафедри. Допускається написання слухачем випускної роботи за власною темою, яка погоджена з науковим керівником. Тема випускної роботи і дані наукового керівника вказуються в індивідуальному плані підвищення кваліфікації слухача.

Обґрунтування актуальності обраної теми – початковий етап будь-якого дослідження.

Висвітлення актуальності не повинно бути багатослівним. Досить кількома реченнями висловити головне – сутність проблеми, з чого й випливає актуальність теми. Проблема завжди виникає тоді, коли старе знання вже виявило свою неспроможність, а нове ще не набуло розвинутої форми.

Від доведення актуальності обраної теми логічно перейти до формулювання мети дослідження, а також указати конкретні завдання, які мають бути вирішені відповідно до цієї мети.

Мета формулюється від іменника (формування, розвиток, профілактика, попередження, аналіз тощо); завдання – від дієслова, у формі перерахування (вивчити…, описати…, встановити…, вияснити… і т. ін.).

Формулювання цих завдань необхідно робити якомога ретельніше, оскільки опис їх вирішення складатиме зміст розділів випускної роботи. Це важливо також і тому, що назви таких розділів з’являються саме з формулювань завдань дослідження.

Надалі формулюються об’єкт і предмет дослідження. Об’єкт – це процес або явище, що породжують проблемну ситуацію і обрані для вивчення. Предмет – це те, що міститься в межах об’єкта. Об’єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об’єкті виділяється та його загальна частина, котра є предметом дослідження.

Дуже важливим етапом є вибір методів дослідження – інструменту отримання фактичного матеріалу і необхідної умови досягнення поставленої в роботі мети.

Методи дослідження як інструмент одержання матеріалу для виконання роботи і необхідна умова досягнення поставленої мети також обов’язково зазначаються в випускній роботі. Загальні методи пізнання поділяються на три групи:

• методи емпіричного дослідження (спостереження, порівняння, вимірювання, експеримент);

• методи, використовувані на емпіричному та теоретичному рівнях (абстрагування, аналіз і синтез, моделювання, індукція і дедукція);

• методи теоретичного дослідження (ідеалізація, формалізація, аксіоматичний метод, гіпотеза та припущення, історичний, системний підхід тощо).

Вибору теми має передувати досконале ознайомлення з вітчизняними та зарубіжними науково-практичними джерелами з цієї та суміжних спеціальностей. Вивчаючи літературу не варто намагатися тільки запозичити матеріал, слід паралельно обдумати знайдену інформацію. Цей процес має тривати протягом усієї роботи над темою, тоді власні думки, які виникли в ході знайомства із чужими працями, стануть основою для отримання нового знання.

Використовується не вся інформація, що міститься у певному джерелі, а тільки та, яка має безпосереднє відношення до теми випускної роботи і тому найбільш цінна і корисна. Критерієм оцінювання вивченого є можливість його практичного використання в випускній роботі.

План охоплює назву всіх розділів із зазначенням сторінки, на якій розпочинається розділ.

Наведемо приклад плану випускної творчої роботи за конкретною темою. Зверніть увагу на її побудову та оформлення.

Тема: Структурно-функціональна модель комплексного управління освітньої системи в районі

Вступ.

Розділ 1. Теоретичне обґрунтування структурно-функціональної моделі комплексно-цільового управління освітньої системи в районі.

1.1. Теоретичний аналіз науково-методичної літератури з проблем моделювання.

1.2. Структурно-функціональна модель комплексно-цільового управління освітньою системою.

Розділ 2. Експериментальна перевірка розробленої структурно-функціональної моделі комплексно-цільового управління освітньою системою в районі.

2.1. Організація й проведення експерименту.

2.2. Аналіз отриманих результатів.

Висновки

Список використаних джерел

Додатки

Вступ випускної роботи містить обґрунтування актуальності теми, мету і зміст поставлених завдань, формулюють об’єкт і предмет дослідження, зазначають обраний метод (або методи) дослідження роботи, теоретичну цінність і прикладну значущість отриманих результатів. Обсяг вступу має не перевищувати трьох сторінок комп’ютерного набору тексту.

В основній частині роботи слухачу потрібно:

- зробити аналіз наукових даних, передового досвіду з обраної проблеми;

- сформулювати основну ідею теоретичної розробки (або програму і методику експериментальної розробки);

- розробити науково обґрунтовані теоретичні і практичні положення щодо розв’язання даної проблеми, по можливості проілюструвати прикладами з досвіду професійної діяльності слухача;

- сформулювати результати теоретичної (або експериментальної) розробки, виконаної слухачем;

- подати узагальнення та оцінку отриманих результатів.

Обсяг цієї частини роботи має становити 10–15 сторінок комп’ютерного набору тексту.

У заключній частині доцільно сформулювати стислі висновки за завданнями випускної роботи і пропозиції щодо їх практичного використання. Обсяг цієї частини роботи не повинен перевищувати 3–5 сторінок комп’ютерного набору тексту.

Комментариев нет:

Отправить комментарий